_____________________________________________________________________

Srpen 2013

Už se nám to blíží...

27. srpna 2013 v 20:29 | Kristina |  Deník
"Jó, jasně, mami. To víš, že se těším do školy..." Tak tohle jsem odpověděla, když se mě moje máma včera ptala, jestli se těším do školy. Vlastně se mě neptala, oznámila mi to. Jasně, že jsem to nemyslela vážně - kdo by se taky těšil do školy? Snad nikdo. Vlastně si nejsem jistá, těším se tam, protože se uvidím po prázdninách s kamarády, bude zase sranda. Ale na druhou stranu, netěším se do školy, protože nejen mě čeká rok plný písemek a zkoušení u tabule. Bude to ještě horší, jelikož jdu do devítky. Když jsem byla mladší, bůhvíproč jsem se do devítky strašně těšila. Připadalo mi, že už konečně budu ta velká deváťačka, že mě jen tak něco nerozhodí a že malí špunti ze mě budou mít respekt. Myslela jsem, že se do deváté třídy budu těšit celé dva měsíce prázdnin. Ale opak se stal pravdou. Nechci jít do devítky, nevím, jaké to bude a jsem už teď nervózní z toho všeho, co mě příští školní rok čeká. Myslela jsem, že to bude jiné. Že budu štěstím bez sebe! Jediný, co pociťuju právě teď je jeden velký knedlík v krku už při pomyšlení na to, že za necelý týden budu sedět ve školní lavici. Nechci do školy, prostě ne. Vlastně, scházet se s kamarády bych se mohla i bez školy. Ale vím, že tam musím a je to pěkně nanic. Ach jo, jak já tu školu nesnáším! Jo, za měsíc budu už asi (doufám!) v pohodě a budu si školu takzvaně "užívat", ale teď se cítím strašně nejistě. Ne, že bych se nějak strašně bála, ale jsem jak na jehlách. Nejistá sama sebou. Chci tento školní rok, co mám před sebou překonat sama sebe a přijít domů na konci školního roku se samými jedničkami a s vyznamenáním. Tenhle školní rok plánuju neobyčejně makat. Přibírám si nový kroužek - a to latinu, která se mi bude hodit na medině. Jsem strašně zvědavá, jaké to bude se tak úžasný jazyk učit! Na to se těším stejně jako na kroužek chemie. Ale to je asi všechno. Lidi, neúprosně se nám to blíží a doufejme, že to všichni přežijeme ve zdraví. Jediný, čím jsem si teď jistá, je skutečnost, že za šest dní budeme sedět ve školních lavicích a já chci další boží prázdniny, jako byly tyhle.

Těšíte se do školy nebo to cítíte stejně jako já? :)
Jaké byly vaše prázdniny?

Kristina

Prázdninové fotky

25. srpna 2013 v 20:37 | Kristina |  Fotografie

Ohlížím se zpět... aneb prázdninové fotky!

Ahojda :) Dneska jsem už konečně přijela domů, takže je čas na to, abych zveřejnila nějaké fotky z prázdnin, které jsem nafotila společně s mým taťkou (díky tati). Jsou tu jak fotky z dovolené v Chorvatsku, tak i fotky z výletů a ostatních akcí. Tak se teď ohlédnu zpátky, abych zhodnotila tyto dokonalé prázdniny. Byly to nejlepší prázdniny, které jsem kdy zažila!

Tady jsou fotky z dovči v Chorvatsku (ostrov Murter, městečko Tisno + Jezera, kemp Lovišča) . Jeli jsme autobusem a já jsem fotila z okna, takže se sem tam můžou objevit nějaké odlesky nebo nějaký blejvajs na skle :D Tohle je fotka zátoky, ve které jsme se koupali. Napravo je vidět trochu město a molo, ze kterého jsme skákali do vody. Moře bylo nádherné.

Mimochodem, ke každé fotce, kterou sem dám, přidám kratší komentář. Fotky můžete zhodnotit hvězdičkami pod článkem nebo komentářem. Za obojí budu moc ráda :).Další fotografie najdete v celém článku ↓

Zpátky z cest.

12. srpna 2013 v 17:37 | Kristina |  Deník
MĚ SE JEN TAK NEZBAVÍTE. JSEM ZPÁTKY Z CHORVATSKA :D.
Dneska kolem jedenácté hodiny dopoledne jsem přijela s rodinou z ostrova Murter v Chorvatsku. Asi bych jsem nějakou rekapitulaci měla napsat :). Třetího srpna jsme odjeli s obřími zavazadly autobusem na třinácti-hodinovou cestu. V autobuse se nedá spát, vůbec ne. Usnula jsem snad jen na dvacet minut a když jsme už konečně byli na místě, byla jsem mrtvá jak moucha (já ráda říká moje mamka). První tři dny bylo strašné vedro - asi kolem 40°C a já myslela, že už fakt umřu :D. Na taková horka já rozhodně nejsem stavěná. A díky mé "milované" alergii a ekzému jsem se ani v moři koupat nemohla. Kůže mě ihned, jak jsem vlezla do vody, začala děsně pálit a tak jsem nejvíce času strávila na dece ve stínu :D. Dobrá zpráva je, že jsem napsala novou povídku. Nevím, jestli byste jí tady chtěli, je mi docela blbý sem dávat novou povídku, když nemám dopsaný ještě Pařížský sen. Asi to ještě chvilku počká, alespoň budu mít něco v záloze ;). Teď ještě k té dovolené. Jeli jsme celá rodina plus ještě babička, takže nás bylo dohromady šest. Bylo to opravdu hodně, minulý rok jsem si dovolenou na stejném místě užila daleko víc. No, tahle špatná nebyla, ale taky nebyla úplně nejlepší, toť moje hodnocení. Chodili jsme každý den na dlouhé procházky a túry a v tom horku, jak už jsem řekla bylo na umření. Večer jsme chodili do nedalekého městečka na skvělou zmrzlinu a na večerní program. Většinou tam byly růzdné vtipné scénky v angličtině nebo kouzelník. To se mi moc líbilo :). Přidám potom ještě fotky, ale to až v příštím článku (jo, jsem líná a hlavně strašně unavená z cesty -.-). Fotila jsem jak já, tak i můj táta, tak jsem dám takový mix ;).

Chtěli byste tady novou povídku? (až dopíšu Pařížský sen)
Co prázdniny? Máme ještě tak čtvrtinku :)

Kristina