_____________________________________________________________________

Články na téma

Hudba, co poslouchám

22. června 2013 v 22:00 | Kristina

HUDBA, CO POSLOUCHÁM

Ahoj všichni:). Dnes vám sem přidám něco z hudebního světa. Přesněji řečeno z mého hudebního světa. Vypíšu sem kapely, zpěváky či zpěvačky, které ráda poslouchám a kteří se mi líbí. Možná něco z toho budete mít stejně ;).

#1 SIMPLE PLAN
Simple PlanSimple Plan je francouzsko-kanadská pop-punková hudební skupina ve složení Pierre Bouvier, David Destrosiers, Jeff Stinco, Sébastien Lefebvre a Chuck Comeau. Je to moje opravdu nejoblíbenější skupina a jejich písničky miluju. Mají u některých písniček až moc pravdivé texty, což je na tom to nejlepší :D.
Poslechněte si například Welcome To My Life, I'm Just A Kid nebo Summer Paradise.

#2 GREEN DAY
Green DayGreen Day je americká punk-rocková skupina, která vznikla už v roce 1987. Green Day jsou ve složení Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt, Tré Cool a Jason White. Tuhle skupinu já prostě naprosto žeru :D. Mám ráda jejich písničky, sice jsou některé trochu tvrdší, ale o to líp. Mnoho z nich jste určitě už slyšeli. Poslechněte si například Holiday, American Idiotm Nucklear Family nebo Boulevard Of Broken Dreams.


#3 PARAMORE
Paramore je americká rocková kapela založená v roce 2004. Jejími členy jsou Hayley Williams, Jeremy Davis a Taylor York. Paramore mám strašně ráda a moc bych si přála být někdy na jejich koncertě - toť můj sen:). Líbí se mi jejich písničky a i složení skupiny. Hayley je prostě boží. Poslechněte si třeba písničky Emergency, The Only Exception, Ignorance a Monster.#4 THE BEATLES
The Beatles byla anglická rock'n'rollová kapela z Liverpoolu. Jejími členy byli John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr. I když je to už dávno, co hráli spolu, ale jejich písničky jsou úžasné. Miluju tuhle legendární skupinu, ráda Beatles poslouchám. Poslechněte si například Help!, Hay Jude, Let It Be nebo I Should Have Known Better.#5 BRUNO MARS
Bruno Mars je americký zpěvák, autor písní a hudební producent pocházející z Waikiki na Havaji. Já Bruna mám jako zpěváka dost ráda, moc se mi líbí jeho pohodářské písničky. Strašně se mi líbí jeho hlas a jeho pohodářská povaha - tedy na mě tak alespoň působí. Poslechněte si třeba The Lazy Song, It Will Rain, When I Was Your Man nebo Grenade.#6 MACKLEMORE
Ben Haggerty alias Macklemore je americký hudebník a rapper narozený v Seattlu v roce 1983. Proč se mi vlastně líbí? Je jednoduše boží:). Miluju jeho písničky, ráda je ve volném čase poslouchám. Umí opravdu dobře rappovat a jak rappuje se mi strašně líbí. Zbožňuju jeho Can't Hold Us, Thirft Shop nebo Same Love.#7 TAYLOR SWIFT
Taylor Swift je americká country-popová zpěvačka, textařka a herečka, pocházející Wyomissingu v Pensylvánii. Narodila se v roce 1989. Mám jí jako zpěvačku strašně ráda, má úžasné písničky, které jsou vždycky o něčem. Moc se mi líbí její texty. Miluju písničky You Belong With Me, I Knew You Were Trouble nebo 22.#8 BRIDGIT MENDLER
Bridgit Mendler je americká zpěvačka a herečka pocházející z Washingtonu. Narodila se 18.12.1992. Nejprve začala s hereckou dráhou, až poté s hudební. Hrála například v Hodně štěstí, Charlie!, v Dívčí partě nebo v seriálu Kouzelníci z Wawerly. Líbí se mi jako herečka i jako zpěvačka. Poslechněte si od ní písničky Ready Or Not a Hurricane.
To samozřejmě není všecko:). Mám ráda ještě dost interpretů nebo kapel, ale tihle jsou prostě nejlepší. Ale alespoň je sem připíšu - David Guetta, Enrique Iglesias, Olly Murs, Phillip Phillips a Pitbull.

*Jaké jsou vaše oblíbené kapely nebo interpreti?
*Máte něco z toho společného?
*Koho nemáte rádi z hudebního světa?

Kristina

Knižní zlozvyky

15. června 2013 v 11:04 | Kristina
Oceandreamer | giveyouathimble: always <3
(tenhle článek jsem poprvé zveřejňovala na svém minulém blogu, ale mám ho moc ráda a líbí se mi, takže vám ho sem dám znovu.)

Mnoho z vás, když začne číst knížku, tak má určitě nějaký ten zlozvyk. Není to jenom o tom, že začneme číst a dočteme knížku až do konce. Tedy, takhle by to asi správně mělo být, ale například já mám dost neodnaučitelné zlozvyky.
První z nich je, že se nejprve podívám dozadu na kapitoly. Řekla bych, že tenhle zlozvyk nemám jenom já. Někdy jsem až příliš napnutá, co se stane dál, proto otočím na poslední stránky, kde jsou názvy jednotlivých kapitol. Mám potom asi jasnější představu, co se dál stane, ale opravdu někdy toho vážně lituju, že jsem se nechala zlákat.
Druhý z nich je, že si přečtu poslední větu v knize. Jo, to je moje specialita :D Musím se vážně přemáhat, abych na poslední stranu neotočila, ale stejně si poslední větu přečtu vždycky dřív než tam skutečně na konec knihy dojdu. Tohle je podle mě vážně ošklivý knižní zlozvyk, a já nejsem s to se ho zbavit. Přemýšlím, že bych se ho měla už vážně odnaučit, jelikož potom z té knížky nemám už takovou radost. Předpokládám, že opět nejsem jediná, kdo tenhle zlozvyk má.
Třetí z nich je, že čtu věty dopředu. A tenhle zlozvyk mě tedy štve asi ze všech nejvíc xD Když čtu nějakou opravdu napínavou knížku nebo je v té knize napínavá situace, vždycky přejedu očima celou stránku a přečtu si jednu nebo dvě věty dál. Opravdu mě tenhle zlozvyk štve, protože ten děj poté nemá už to napětí, který by měl mít, jenom proto, že si přečtu pár vět dopředu. Toho zlozvyku se chci zbavit už docela dlouho, ale nějak to nejde. Kazim si akorát tak dojem z knížky, což se mi nelíbí. Ale když o tom tak přemýšlím, tak by to mohla vyřešit nějaká pěkně velká záložka, která by mi dovolovala přečíst jen ten daný řádek a potom bych už snad neměla nutkání přeskakovat věty... Asi jsem na to přišla :D
Čtvrtý z nich je, že někdy vnímám a někdy zase ne. Nevím, jestli se tomuhle zlozvyku dá říkat zlozvyk, ale někdy mě to až deprimuje. Když čtu, tak najednou úplně vypnu a potom si třeba danou větu musím přečíst pětkrát, abych jí doopravdy vstřebala. Je to asi vnímáním, když tam není zrovna moc napínavý děj, tak můj mozek to bere asi jako 'odpočinkový čas' :D Možná takový zlozvyk taky máte.
Pátý z nich je, že si čtu dokola ty nejpěknější části knihy. Asi to není zrovna zlozvyk, ale mám to ráda, když si znovu čtu ty nejpěknější části. Většinou, když už mám knížku přečtenou. Teď například si znovu čtu části ze čtvrtého dílu HP. Například, jak na konci knížky na Harryho mluví jeho rodiče♥ Já vím, jsem vážně závislák. Řekla bych, že tohle dělá spousta lidí.
A šestý z nich je, že u knížky musím pít horké kakao. Ano, je to tak. Bez kakaa já nedám ani ránu :D Když čtu, musím být tedy hodně opatrná, aby jsem knihu nepolila, ale je to u mě tak, že si knížku užiju dvakrát tak víc, než kdyby jsem jí četla bez kakaa. Kdo to ještě nezkoušel, tak vážně doporučuju si uvařit horký kakao :D

Tak jo, teď jsem vyjmenovala všechny svoje zlozvyky. Určitě máte nějaké taky, neříkejte:). Vím, že nějaké jsou trochu ujeté, třeba s tím kakaem, ale bez něho to prostě u mě nejde.

*Máte nějaké knižní zlozvyky? Jaké?
*Oblíbená kniha?
 
 

Reklama