_____________________________________________________________________

Deník

Už se nám to blíží...

27. srpna 2013 v 20:29 | Kristina
"Jó, jasně, mami. To víš, že se těším do školy..." Tak tohle jsem odpověděla, když se mě moje máma včera ptala, jestli se těším do školy. Vlastně se mě neptala, oznámila mi to. Jasně, že jsem to nemyslela vážně - kdo by se taky těšil do školy? Snad nikdo. Vlastně si nejsem jistá, těším se tam, protože se uvidím po prázdninách s kamarády, bude zase sranda. Ale na druhou stranu, netěším se do školy, protože nejen mě čeká rok plný písemek a zkoušení u tabule. Bude to ještě horší, jelikož jdu do devítky. Když jsem byla mladší, bůhvíproč jsem se do devítky strašně těšila. Připadalo mi, že už konečně budu ta velká deváťačka, že mě jen tak něco nerozhodí a že malí špunti ze mě budou mít respekt. Myslela jsem, že se do deváté třídy budu těšit celé dva měsíce prázdnin. Ale opak se stal pravdou. Nechci jít do devítky, nevím, jaké to bude a jsem už teď nervózní z toho všeho, co mě příští školní rok čeká. Myslela jsem, že to bude jiné. Že budu štěstím bez sebe! Jediný, co pociťuju právě teď je jeden velký knedlík v krku už při pomyšlení na to, že za necelý týden budu sedět ve školní lavici. Nechci do školy, prostě ne. Vlastně, scházet se s kamarády bych se mohla i bez školy. Ale vím, že tam musím a je to pěkně nanic. Ach jo, jak já tu školu nesnáším! Jo, za měsíc budu už asi (doufám!) v pohodě a budu si školu takzvaně "užívat", ale teď se cítím strašně nejistě. Ne, že bych se nějak strašně bála, ale jsem jak na jehlách. Nejistá sama sebou. Chci tento školní rok, co mám před sebou překonat sama sebe a přijít domů na konci školního roku se samými jedničkami a s vyznamenáním. Tenhle školní rok plánuju neobyčejně makat. Přibírám si nový kroužek - a to latinu, která se mi bude hodit na medině. Jsem strašně zvědavá, jaké to bude se tak úžasný jazyk učit! Na to se těším stejně jako na kroužek chemie. Ale to je asi všechno. Lidi, neúprosně se nám to blíží a doufejme, že to všichni přežijeme ve zdraví. Jediný, čím jsem si teď jistá, je skutečnost, že za šest dní budeme sedět ve školních lavicích a já chci další boží prázdniny, jako byly tyhle.

Těšíte se do školy nebo to cítíte stejně jako já? :)
Jaké byly vaše prázdniny?

Kristina

Zpátky z cest.

12. srpna 2013 v 17:37 | Kristina
MĚ SE JEN TAK NEZBAVÍTE. JSEM ZPÁTKY Z CHORVATSKA :D.
Dneska kolem jedenácté hodiny dopoledne jsem přijela s rodinou z ostrova Murter v Chorvatsku. Asi bych jsem nějakou rekapitulaci měla napsat :). Třetího srpna jsme odjeli s obřími zavazadly autobusem na třinácti-hodinovou cestu. V autobuse se nedá spát, vůbec ne. Usnula jsem snad jen na dvacet minut a když jsme už konečně byli na místě, byla jsem mrtvá jak moucha (já ráda říká moje mamka). První tři dny bylo strašné vedro - asi kolem 40°C a já myslela, že už fakt umřu :D. Na taková horka já rozhodně nejsem stavěná. A díky mé "milované" alergii a ekzému jsem se ani v moři koupat nemohla. Kůže mě ihned, jak jsem vlezla do vody, začala děsně pálit a tak jsem nejvíce času strávila na dece ve stínu :D. Dobrá zpráva je, že jsem napsala novou povídku. Nevím, jestli byste jí tady chtěli, je mi docela blbý sem dávat novou povídku, když nemám dopsaný ještě Pařížský sen. Asi to ještě chvilku počká, alespoň budu mít něco v záloze ;). Teď ještě k té dovolené. Jeli jsme celá rodina plus ještě babička, takže nás bylo dohromady šest. Bylo to opravdu hodně, minulý rok jsem si dovolenou na stejném místě užila daleko víc. No, tahle špatná nebyla, ale taky nebyla úplně nejlepší, toť moje hodnocení. Chodili jsme každý den na dlouhé procházky a túry a v tom horku, jak už jsem řekla bylo na umření. Večer jsme chodili do nedalekého městečka na skvělou zmrzlinu a na večerní program. Většinou tam byly růzdné vtipné scénky v angličtině nebo kouzelník. To se mi moc líbilo :). Přidám potom ještě fotky, ale to až v příštím článku (jo, jsem líná a hlavně strašně unavená z cesty -.-). Fotila jsem jak já, tak i můj táta, tak jsem dám takový mix ;).

Chtěli byste tady novou povídku? (až dopíšu Pařížský sen)
Co prázdniny? Máme ještě tak čtvrtinku :)

Kristina

This summer will be awesome!

26. července 2013 v 18:18 | Kristina
Ahojte. Určitě si taky užíváte prázdniny. Tohle léto je skvělé, asi nejlepší, co jsem kdy zažila :). Je to úžasné, jen tak si lehnout u vody a číst si nebo poslouchat muziku při opalování. Být ve vodě, koupat se - to taky není vůbec k zahození. Chodím se koupat každý den k jezeru, jelikož to mám prakticky za barákem a ujít pár metrů mě nezabije. Tohle léto je absolutně boží! Miluju tohle léto! Každý den si můžu vyspávat do kolika hodin chci, dělám, co se mi zrovna zachce... Úplně se to liší od každodenní rutiny nudného školního dne. Baví mě to. Konečně mám taky nějaké zážitky. Na začátku prázdnin jsem si napsala to-do-list a mám už skoro všechny položky vyškrtnuté. Vůbec se nenudím, když vím, že mám všechno, co chci udělat sepsané. Jen to uskutečnit. Například jsme s mou kamarádkou Elou už konečně udělaly maraton Harryho Pottera - zkoukly jsme všech osm filmů v jednom dni. Příznávám, že jsme byly nadopované energy drinky a byly jsme k ránu už hodně unavené, ale rozhodně to stálo za to. Bylo to prostě boží ;). Plánovaly jsme to už hodně dlouho a obě jsme rády, že jsme to daly. Nebo k nám na chatu k jezeru přijela kamarádka Barča. Byly jsme celé dopoledne u vody, bylo krásné počasí a celkově to byl dokonalý den. Báro, díky! A jinak? Snažím se užívám si prázdnin, co to jde. Zatím se mi to opravdu daří a věřím, že tyhle prázdniny budou nezapomenutelné. Ještě jsem domluvená s kamarády, že něco společně podniknem příští týden a pak tradá do Chorvatska! Strašně se tam těším, jedeme na to stejné, co minulý rok. A minulý rok jsem si to strašně užila, miluju to tam. To moře, pláže, večerní procházky po městě... Prostě se už nemůžu dočkat. Nečekejte, že tady budu v době dovolené, takže tu nebudou přednastavené články ani nebudu obíhat. Doufám, že to chápete :).
Závěr tohoto divného zápisu do deníku? Léto si užívám, jak jen můžu. Tohle léto bude legendární a naprosto úžasné. Snad se to něčím nezkazí, protože tohle je nejlepší léto, které jsem kdy zažila a zažívám.

Co vy? Užíváte si prázdniny?
Jedete někam do zahraničí na dovolenou?

Kristina

Stanování

1. července 2013 v 22:14 | Kristina
Tumblr
HOLIDAYS ARE AWESOME, GUYS!
Předem se omlouvám, že jsem tu od středy nebyla, ale prostě jsem nějak neměla čas něco smysluplného napsat. Tak teď alespoň shrnu, co se od té doby stalo. Vysvědčení nedopadlo zrovna nejlépe, hůř než jsem očekávala. Ale co se dá dělat, po prázdninách půjdu do kvarty (do devítky) a budu se snažit mít samé jedničky, to si dám jako studijní cíl:). V den vysvědčení jsem šla ke kamarádce, protože jsme musely zabít čas než půjdeme ve dvanáct do pizzerie, kde jsme se s částí třídy měly sejít. Byla fakt zábava, akorát, že jsme se musely v polovině cesty vracet, jelikož se kamarádce ztratila průkazka, ale nakonec to dobře dopadlo díky jedné hodné paní, která kartičku našla. No, tak jsme šly do pizzerie, kde jsme se strašně přecpaly, že jsme se nemohly skoro pohnout - tedy alespoň já. Šly jsme pak hrát beach voleybal (což je univerzální výraz pro přehazku :D) a přidal se k nám ještě jeden kámoš. No, tak jsme tam tak všichni hráli a byl to skvělej poslední den školy. Ještě ten den jsme se stěhovali na prázdniny k babičce a mé mamce přijeli kamarádi na víkendovou pařbu, kteří tam byli až do včerejška a do dneška. Přijela i moje kamarádka se ségrou a stanovaly jsme na zahradě. To byla taky zábava, jelikož nám v polovině noci začalo pršet a nateklo nám do stanu a navíc byla strašná zima. Ale přežily jsme to!:) Byl to super víkend a já neměla vůbec čas na blog nebo na facebook. Začala jsem zase hrát badminton - s kamarádkou, mámou nebo se sestrami. Je to zábava, asi to budu hrát celý léto :D.
Ach jo, zase trapnej deníčkovej článek. Snad napíšu něco smysluplnějšího zíta až budu mít lepší nápady. Chtěla bych se omluvit svým Oblíbeným, ale teď přes prázdniny tady na blogu budu míň aktivní, jelikož si chci užít prázdniny. Nechci prosedět celý léto u kompu:)

Jak si užíváte první prázdninové dny?
Plánujete nějaké stanovaní?

Kristina

Yeah!

19. června 2013 v 16:09 | Kristina
Taky na vás někdy přijde úplně šílená nálada? No, na mě tedy dneska přišla opravdu pořádná :D Dneska je úžasný den. Vyspala jsem se do jedenácti hodin, napsala jsem referát na zeměpis, abych si zachránila jedničku a potom jsem šla s mámou k doktorce, která mi řekla, že příští týden už můžu do školy! Yeah! Asi by to chtěla nějaké vysvětlení - už trčím doma skoro tři týdny s pásovým oparem a pošramocenými nervy. Už jsem to tady k nevydržení, jsem tady jak ve vězení. Nicméně, nikdy bych neřekla, že to řeknu, ale do školy se strašně těším. Chybí mi kamarádi a i někteří učitelé (What?:O). Včera a předevčírem jsem si byla ve škole akorát napsat závěrečné testy, protože oni tu známku ve škole potřebují a viděla jsem jen část třídy, jelikož druhá část je teď momentálně v Anglii. Vidět i malou část mé třídy mi stačilo k tomu, aby jsem zase začala žít:). Úplně mi to vneslo energii do mého jednotvárného života.
Včera jsem byla s mou sestrou Eliškou (8) a s tátou u babičky. Máme tu výhodu, že prakticky za domem máme jezero, kde se koupeme už x let. Miluju to tam. Žila jsem tam od malička a beru to tam jako domov. I když bydlíme s rodinou už asi jedenáct let někde jinde - je to asi dvacet minut cesty k babičce, beru ten domek s obrovskou zahradou a jezerem 'za domem' jako domov. Trávíme tam prázdniny každý rok, občas si to zpestříme nějakou dovolenou do zahraničí nebo týden pod stanem někde pod širákem. Neskutečně se už těším na prázdniny:3
Tak tohle je můj první deníkový zápis na tomto blogu. To bych to nebyla já, kdybych tento zápis nezpeštřila nějakou šílenou gif animací (zdroj: weheartit.com). Jelikož mám dnes šílenou náladu, vybrala jsem ještě šílenější animaci, která je dokonalá. Dneska se tu mějte, zítra možná zase něco přidám :).

Těšíte se na prázdniny?
Pojedete někam do zahraničí?

Kristina
 
 

Reklama