_____________________________________________________________________

Projekty

13. den - Na co koukám v televizi

22. července 2013 v 12:58 | Kristina

13. den - Na co koukám v televizi

(Ahojte. Omlouvám se, že to tak trvalo, než jsem se pustila do tohoto článku.)
Já sice jsem vyznavač gaučingu, ale na televizi - ať už je to k nevíře, moc nekoukám. Občas se dívám na něco večer, ale jinak na to nemám moc času. Spíš se koukám na něco na počítači. Ale ty oblíbené seriály, na které čas od času koukám, vám sem napíšu i tak :).

HOW I MET YOUR MOTHER - To je můj nejoblíbenější seriál a absolutně ho žeru. Mám zkouknuté všechny díly, co zatím existují a netrpělivě vyčkávám na další sérii, kde už se Ted konečně setká se svou budoucí manželkou. Strašně se na nové díly těším! Na Jak jsem poznal vaši matku se koukám jen na počítači, jelikož to dávaj někdy pozdě - nebo já nevím kdy, a přece jenom je to na počítači lepší.THE BIG BANG THEORY - Opět úplně boží seriál. Sice nemám shlednuté všechny díly, ale většinu z nich ano. Koukám na Teorii ten úplně od začátku, od první série. Co se týče postav, nejradši mám Sheldona. Ještě s Jak jsem poznal vaši matku jsou to momentálně mé nejoblíbenější seriály a miluju je už pro ten nezaměnitelný humor a skvělé scénky:).THE SIMPSONS - Simpsnovi má rád každý. Fakt nekecám, všichni, které znám mají tento dokonalý animák rádi. Nedivím se jim, já Simpsnovi miluju. Viděla jsem snad úplně všechny díly a nikdy mě neomrzí. Teď o prázdninách na ně koukám odpoledne, ale většinou je prošvihnu, což ani tolik nevadí, když teď na Primě Cool davají staré díly, které jsem viděla nejmíň třikrát ;). Tvůrce tohoto seriálu obdivuji, jsou úžasní.Občas se podívám i na jiné seriály, ale tyhle jsou podle mého názoru nejlepší. Typuju, že všechny tři znáte ;).

Na jaké seriály koukáte vy?
Máte něco společné?

Kristina


11.den - Moje znamení v horoskopu - sedí na mě?

17. července 2013 v 12:52 | Kristina

11. den - Moje znamení v horoskopu - sedí na mě?

awesome aries.Nad tím jsem nikdy nepřemýšlela, ale když už jsem si to zařadila do projektu, bylo by možná dobré se nad tímhle tématem zamyslet:). Nikdy jsem nijak zvlášť horoskopům nevěřila, ale musím přiznat, že jsem si horoskopy občas četla.
Moje znamení ve zvěrokruhu je beran a musím říct, že na mě opravdu sedí. Jsem tvrdohlavá a jdu si za svým cílem, ať už to stojí cokoli. Možná by to chtělo menší charakteristiku znamení berana - lidé narození v tomto znamení jsou odvážní a ve většině situací života rozhodní. Do každé práce nebo akce se vrhají s nadšením a s důvěrou ve své schopnosti, ale často jim chybí rozvaha a trpělivost. Berani jsou lidi kamarádští, přátelští a veselí a mají silně vyvinutý smysl pro fair play. Jejich odvaha bývá neuvěřitelná, ale vyplývá ze sebedůvěry, kterou získali svými výkony. Je pro ně typické otevřené a upřímné jednání a ve styku s lidmi dovedou být diplomatičtí a taktní. Jejich občasná netrpělivost je jejich kamenem úrazu. Myslím si, že to na mě sedí dokonale:). Až mě to trochu děsí. Je skvělé, jak lidé díky horoskopům můžou odhadnout chování svého okolí a sebe sama. Nemyslím si, že by se měla dávat horoskopům nějaká zvláštní důležitost, ale musímm uznat, že je to hodně zajímavé. Třeba horoskopům v časopisech jako je třeba Bravíčko nevěřím vůbec. Přijde mi to tak trochu jako ztráta času :D. Tak abych tento článek uzavřela - znamení berana na mě sedí až moc. Jsem typický tvrdohlavec;).

Jaké jste znamení ve zvěrokruhu?
Myslíte si, že na vás vaše znamení sedí?

Kristina

10.den - Má oblíbená jídla a pití

16. července 2013 v 14:22 | Kristina

10. den - Má oblíbená jídla a pití

Už odmalička jsem strašný nenažranec, to vážně nepřeháním. Tak vám sem dám pár jídel a pití, které jsem si v poslední době oblíbila. Možná máte něco společné;).
Pizza. Pamatuju si velmi dobře, kdy jsem pizzu neměla vůbec ráda. Nechápu to, jak jsem mohla být tak pitomá a nejíst pizzu. Teď jí naprosto miluju a nejradši mám příchuť hawaii, margaritu a quatro fromage či jak se to píše. Neznám člověka, který by tuhle italskou dobrotu nejedl:).
Salát s rajčaty a mozzarelou. Můj nejoblíbenější salát. Mám mozzarelu strašně ráda a v této podobě asi nejvíc. Ještě lepší je ale salát s balzamikovým octem, tose potom můžu přímo utlouct:D. Kdo neuchutnal, doporučuju.
Rajská. Moje nejoblíbenější české jídlo. Nejlepší je stejně od babičky, když jí vaří moje mamka, je zase trochu jiná. Ale to nevadí, jelikož miluju rajskou ve všech podobách:D. Neznám nikoho, kdo by tohle dokonalé jídlo neznal. Ale ovšem jediné místo, kde mi rajská nechutná, je naše školní jídelna.
Těstovinový salát. Moje nejoblíbenější večeře. Jo, já jsem salátová;). Minulé léto, když jsme byli v Chorvatsku, dala jsem si těstovinový salát s krevetami a ten byl dokonalý. Ale protože krevety moc často doma nemáme, tak je to nejlepší klasicky.
Džusy. Nejlepší pití na světě! Miluju snad všechny příchutě, kromě rajčatového džusu, ten fakt nemusím. Kdo by džusy neměl rád? Je to zdravé a ještě dobré. Třeba takový pomerančový nebo jahodový či broskvový džus. Sakra, sbíhají se mi sliny...:)
Coca-cola. Jasně, není to zrovna nejzdravější pití, ale čas od času se koly stejně napiju. Mám jí ráda už od dětství a asi se to už nezmění - není šance, že bych neměla kolu ráda:).

Toť vše. Tato jídla a pití snad nikdy nepřestanu mít ráda. A teď nějaké otázky na vás:).

Máte něco společné?
Vaše oblíbená jídla a pití?

Kristina

9.den - 5 věcí, nad kterými často přemýšlím

13. července 2013 v 12:59 | Kristina

9. den - 5 věcí, nad kterými často přemýšlím

Já přemýšlím pořád o něčem. To bych to nebyla já, kdybych nepřemýšlela o úplně absurdních věcech:). Ale těch pět věcí snad dohromady dám.
Budoucnost. Pořád myslím na budoucnost. Kde lidstvo bude za deset, dvacet, třicet let? Kde budu já, co budu dělat? Vymyslím lék na rakovinu nebo ne? S kým budu? Budu mít děti? Tohle jsou otázky, které si pokládám docela často. Jsem hodně velký snílek, pořád si něco vysnívám a vymýšlím si pro sebe stále jiné životní scénáře. Taková už prostě jsem:).
Kanada. Moje milovaná země, do které bych se co možná nejdřív chtěla vypravit. Žil tam můj taťka, který je napůl Kanaďan. Ani nevím, jak se to stalo, ale já jsem si Kanadu strašně zamilovala. Chci do Ontaria, Toronta, Ottawy a dalších velkých měst. Strašně mě to láká. Přemýšlím o tom pořád. Budu tam bydlet nebo ne? Chci tam bydlet, tak tam bydlet budu. Snad:).
Škola. I teď o prázdninách, yes. Někdy si připadám strašně vadná, že i takhle o prázdninách myslím na pitomou školu. Ale chci mít příští rok samé jedničky, proto přemýšlím i o tom, že se o prázdninách budu i učit z nových učebnic, které jsme dostali na konci školního roku. Proč ne? Po prázkách půjdu do kvarty na osmiletém gymnáziu, takže si nemyslím, že je pravděpodobné, že dostanu samé jedničky. Sakra :D Já jsem vážně nějaká divná!
Kamarádi. Jo, na přátele myslím pořád. Chtěla bych pozvat kamarádky na jezero, které máme prakticky za barákem. Chtěla bych s kamarády celé léto něco podnikat:). Prostě si léto užít hlavně s kamarády.
Láska. Jo, já jsem typický Forever Alone a už mě to nějak nebaví :D. Chtěla bych s někým chodit. Myslím na to fakt skoro každou minutu, každého dne. Snad se mi někdy poštěstí a už nebudu sama. Nechci být Forever Alone, což asi nikdo.

Nad čím obvykle přemýšlíte vy?
Myslíte teď někdy taky na školu, nebo jsem opravdu divná?:D

Kristina

8.den - 5 věcí, které bych chtěla umět

11. července 2013 v 16:14 | Kristina

8. den - 5 věcí, které bych chtěla umět

Je strašně moc věcí, které bych se chtěla naučit, ale dám vám sem těch pět slíbených:).
Chtěla bych umět hrát na kytaru. Ano, moc bych na ní chtěla hrát. Zatím mi to skoro vůbec nejde, jelikož umím jen pár akordů. Myslela jsem, že dříve, jak jsem hrála na housle, že to bude skoro stejné, ale ono ne. Je to těžší. Teď jen musím pohnout zadkem a naučit se nějakou písničku pořádně nebo se naučit pár dalších akordů.
Chtěla bych umět vařit. Vařit, tím myslím jako opravdu umět vařit, né to, co já předvádím u plotny :D Mě jde víc pečení než vaření. Jednou jsem sice vařila večeři, ale moje schopnosti jsou mizivé. Pár jídel uvařit zvládnu, ale třeba svíčkovou - na to ych si netroufla, jelikož by to nedopadlo dobře.
Chtěla bych umět šít. Jednou bych si klidně ráda ušila třeba šaty nebo sukni. Chtěla bych umět šít tak, že bych si sedla k šicímu stroji a za hodinu bych měla spíchnutou sukni, kterou bych si hned na sebe mohla vzít. To je umění:).
Chtěla bych se umět lépe vyjadřovat. Ano, moje vyjadřovací schopnosti když mluvím, jsou na bodu mrazu. Doslova. Jakmile mám mluvit před více lidmi, můj mozek najednou vypne. Jak naschvál. Tedy alespoň když nemám předem připravenou řeč. Na dramaťáku, když mám text naučený, je to v pohodě, ale jakmile mám improvizovat, je to horší.
Chtěla bych se naučit hrát volejbal. No jo, míčové hry. Volejbal mi snad nikdy nepůjde. Na tělocviku ho občas hrajeme, ale já mám stejně radši přehazku nebo basket. Nechci být na tělocviku jako trapka, které nejde volejbal.
Je toho ještě víc, ale teď jsem si vzpomněla jen na tyto. Není to nijak zvlášť zajímavý;).

Jakých pět věcí byste chtěli umět vy?
Máte něco společného?

Kristina

7.den - Můj názor na drogy a alkohol

9. července 2013 v 13:02 | Kristina

7. den - Můj názor na drogy a alkohol

Co bych k tomuto tématu asi tak mohla říct? Je to špatné. V mnoha případech drogy a alkohol ničí životy lidem, kteří tomu propadnou. Velmi lehce se na alkohol a na drogy tvoří závoslost. Já jsem se nikdy v životě neopila ani jsem si nic nepíchala a hodlám v tom pokračovat. Nikdy nechci mít s takových svinstvem jako jsou drogy nic společného. Některé lidi proto vůbec nechápu - k čemu jim to je? Vždyť si jen ničí život. Vždyť tolik lidí kvůli drogám a alkoholu umřelo! Tak proč? A ještě ke všemu to dělají dobrovolně. Co je tohle za svět? Vždyť si všichni jenom ubližujeme. K čemu nám to je? Lidé platí velké peníze za takové nepotřebné a životničící věci jako jsou drogy. Jenom proto, aby si mohli píchnout další a další dávky. Takovéé lidi nikdy nepochopím, protože nic podobného nechci nikdy v životě zkusit. Nechci se zaplést s ničím, co má něco společného s drogami a alkoholem. Jo, přiznám se, jednou jsem se piva napila. Nechutná mi to. Ale to má minimum alkoholu, tak se vlastně nic nestalo. Tvrdý alkohol bych taky nikdy nechtěla zkusit. Proč? Nemám to zapotřebí. Samozřejmě, nic neříkám těm, kteří pijí a píchají si drogy, ale tohle je jen můj názor. Každý na toto téma mmáme vlastní názor, někomu to nepřijde špatné, ale já to rozhodně nejsem, lidi:).

Jaký máte názor na drogy a alkohol vy?
Máte s tímhle už nějaké zkušenosti?

Kristina

6.den - 30 zajímavých informací o mně

8. července 2013 v 22:19 | Kristina

6. den - 30 zajímavých informací o mně

...and that's who I am.
Než jsem těch třicet faktů dala dohromady, to taky byla doba :D. Ale snad vám nějaké přijdou zajímavé, ale to docela pochybuju, jelikož jsem nezajímavá už od přírody.
1. Miluju spaní nebo provozování gaučingu. Jsem spáč-sedmispáč už od malička. Hlavně po dlouhém namáhavém dni se ráda rozvalím na posteli a užívám si ten pocit volnosti a pohody :3
2. Mám zlozvyk, že si pořád hraju s pramínkem vlasů. Nedokážu přestat.
3. Sama sobě se vůbec nelíbím, postavou, prostě ničím. Snad se to zlepší.
4. Líbí se mi pastelové a neutrální barvy. Na oblečení, v pokoji, na designech... na všem.
5. Nemám ráda, když mě někdo oslovuje příjmením nebo když mi někdo říká "Kristýno".
6. Nesnáším fazole. Je mi z nich zle už od dětství.
7. Nemám nejlepší kamarádku. Mám jen kamarádky. Nechci se uvázat na někoho a potom být třeba zklamaná. Je to takhle nejlepší:).
8. Víno mi vůbec nevoní. Nikdy bych ho nechtěla pít.
9. Jsem typický Forever Alone.
10. Mám dvě sestry a dvě sestřenice. Z mamčiný strany babička a děda mají 5 vnuček včetně mě. Žádný kluk :D.
11. Strašně se vztekám, když mi něco padá. Většinou je to košíček na badminton -.-
12. První blog jsem si založila ve čtvrté nebo páté třídě a stále ještě existuje.
13. Mám hodně diplomů ze soutěží. Hlavně z flétnových a kreslících soutěží.
14. Jsem velký snílek, ale většinou to nedávám najevo.
15. Zbožňuju nakrájený banán v bílém jogurtu. Zrovna ho jím ;).
16. Dělá mi obrovský problém vyhodit nějaké věci z minulosti.
17. Jsem nenapravitelná optimistka. Všechno vidím ve světlých stránkách.
18. Jako malá jsem chvíli nosila brýle. Jsem ráda, že se mi zrak spravil, nechtěla bych teď ve čtrnácti nosit ošklivé brýle.
19. Nikdy v životě jsem neměla cigaretu v puse. Nikdy bych nechtěla vzít takovej hnus do pusy.
20. Nesnáším, když kamarádky napodobují můj hlas (viď Báro a Elo!).
21. Ráda pletu náramky. Občas se ale u toho vztekám, když mi uzlíky nevycházejí :D.
22. Jsem závislá na srdíčkování na weheartit. Teď se o prázdninách snažím krotit.
23. 'Umím' hrát na klavír, příčnou flétnu, housle a zkouším něco i na kytaru.
24. Jde mi lépe psaní než kreslení. Všechno je to o nápadech. Když chci psát povídku, vymyslím si v pohodě nějaký příběh, ale když mám něco nakreslit, bloumám další dvě hodiny nad tím, co nakreslím. Proto víc píšu:).
25. K mé smůle mám alergii na kočky. Kočky jsou skoro jediná zvířata, která jako rodina máme. Miluju je, i když kejchám jako debil :D.
26. Jsem alergická asi na třicet věcí. (a děsně mi to vadí a znepříjemňuje život
27. Chci být chirurg. Od té doby, co jsem na chemickém kroužku pitvala oko, je to jasné. Chci operovat.
28. Nerada mluvím sprostě. Jen když jsem opravdu vytočená nebo když jiný výraz pro situaci neexistuje :D.
29. Jsem úchylná na plánování svého hubnutí. Nikdy to nedotáhnu do konce. Ale teď slavím úspěch dvou měsíců bez sladkého a chci v tom poračovat.
30. Jsem absolutní závislák do Harryho Pottera. Miluju ten příběh o zelenookém černovlasém čaroději s jizvou ve tvaru blesku. Proto obdivuju J.K.Rowlingovou.

Máte něco společné?
Máte taky nějaké úchylky?:)

Kristina

5.den - Až budu dospělá aneb Budoucnost

7. července 2013 v 21:07 | Kristina

5. den - Až budu dospělá aneb Budoucnost

Nad tímhle tématem přemýšlím furt. Co bude zítra? Co bude za měsíc? Co bude za rok či za deset let? Kde lidstvo bude? Existuje nespočet otázek na toto téma a my nejsme schopní nic z toho zodpovědět. Budoucnost je před námi a je potřeba žít:). Vlastně jsme v tomto směru úplně slepí, nevíme z budoucnosti absolutně nic. Ale můžeme odhadnout asi to, co se stane. Můžeme mít přání, můžeme si vysnívat, co asi tak budeme a kde budeme. Asi každý mladý člověk si v hlavě urovnává, co asi bude v budoucnu dělat, kde bude bydlet, jestli bude mít rodinu či ne a jaké bude mít povolání. Je hezké si tohle všechno vysnívat, ale někdy se realita úplně překroutí a pak nakonec budeme dělat úplně něco jiného. Když půjdeme za svým snem, tak to dokážeme:). No, tohle byl takový úvod, teď přejdu k tématu článku - doslova.
Až budu dospělá? Nevím, vážně netuším. Ale doufám, že budu pracovat jako doktorka, nejlépe jako chirurg:). Hrozně mě to láká. Ale do začátku - až odmaturuju, chtěla bych se podívat do Kanady. Pak bych ráda nastoupila na vejšku medicíny a ve 25-ti letech bych studia dokončila (tedy, takhle mi to vyšlo) a nastoupila bych do nemocnice, kde bych operovala. Asi bych si nějprve chtěla udělat nějakou kariéru, chtěla bych se stát uznávanou lékařkou a vyléčit rakovinu:). Teprve až pak bych se přestěhovala do Kanady a usadila se. Chtěla bych se vdát a mít kupu dětí. V životě bych hodně chtěla cestovat. Sice nevím, jestli opravdu budu bydlet v Kanadě - možná se vůbec stěhovat nebudu a budu bydlet v Čechách, ale rozhodně bych v Kanadě chtěla žít. Tak jen stačí doufat, aby mi to vyšlo. A co jinak? Chtěla bych žít naplněný život se vším všudy a být šťastná. Nic víc ani nechci:).

Co byste chtěli být, až budete dospělí?
Upřednostňujete spíše kariéru nebo rodinu? Či obojí?

Kristina

4.den - Kam bych se ráda podívala

6. července 2013 v 20:09 | Kristina

4. den - Kam bych se ráda podívala

Je tolik míst, tolik měst, tolik zemí, kam bych se chtěla jednou podívat! Až budu mít 18, chtěla bych se změnit na chvíli na cestovatelku a procestovat snad celý svět. Je můj velký sen cestovat po celé Zemi. Bylo by super se prostě sebrat a podívat se na jinou zem, jinou kulturu:). Chtěla bych se podívat alespoň na jednu zem každého ze světadílů. Přijde mi úžasné, jak někteří lidé zasvětí svůj život do cestování a cestují celý život. Ale asi bych to nechtěla - jednou bych se chtěla usadit. Domov takových lidí je celá Země. Já osobně bych chtěla v životě hodně cestovat, hlavně v létě, jelikož léto je doba letních dovolených:). To bych spíše upřednostnila země s mořem. A jinak? Jaké země bych chtěla vidět? Určitě bych se chtěla podívat do zemí Evropy, hlavně do Francie. Poté do Anglie, Španělska, znovu do Itálie - chtěla bych strašně vidět Colloseum nebo Šikmou věž v Pise. Poté je tu Austrálie, obrovská Amerika a Afrika. I na Antarktidu bych se jednou chtěla podívat, láká mě to:). Ale v jaké zemi chci jednou žít? V jaké zemi chci jednou zemřít? Kam bych se chtěla vypravit hned, jak dokončím studia? Ano, chci do mé milované Kanady. Můj táta, můj děda, moje babička a můj strejda tam žili a chci v tom pokračovat. Jsem z jedné čtvrtiny Kanaďanka, brzy už budu mít kanadské občanství a byla by škoda toho nevyužít:). Ale zatím nic nemůžu porovnávat. Zatím jsem totiž byla v Rakousku, Německu, Itálii, Chorvatsku, Africe (Tunisu) a v Čechách a na Slovensku. Chtěla bych se podívat někam přes moře, někam jinam zase než do Tunisu, i když tam bylo krásně. Ta Kanada je můj sen. Ale ovšem i když procestuju v budoucnosti hodně zemí, nechci nikdy zapomenout na svou vlast, na místo kde a jsem se narodila a vyrůstala. Čechy pro mě vždy budou domovem a asi se to nezmění, budu to zde až do smrti považovat za domov - i když budu asi bydlet za x let někde úplně jinde;).

Kam byste se chtěli vypravit vy?
Kde všude už jste byli?

Kristina

3.den - Moje zájmy

5. července 2013 v 13:34 | Kristina

3. den - Moje zájmy

Co bych vám sem k tomuto tématu napsala?:) Většinu z toho už víte. Ale co, tak to všecko sem vypíšu. Mám ráda vše, co má něco společného s hudbou. Ráda hraju na klavír, na příčnou flétnu, občas si i zazpívám nebo zahraju na kytaru. Je pravda, že na kytaru umím jen pár akordů, ale nějakou písničku dohromady dám. Mám ráda tancování nebo herectví, vždycky mě to tak trochu rozveselí. Baví mě ve škole chemický kroužek, pokusy jsou vždycky strašně zajímavé a nemůžu se dočkat příštího roku.
Mimoto si ráda zalezu do houpací sítě na zahradě s nějakou hezkou knížkou a čtu si. Miluju vůni nových knih a čerstvě posečené trávy v zahradě. Poslední dobou propadám pečení nebo vaření, baví mě to. Nevím ani proč, ale když mě to chytne, tak mě nic nezastaví. Přemýšlím, že bych možná dneska něco malého upekla:). Ale stejně moje nejoblíbenější záliba je psaní. Miluju, když si vymýšlím příběhy, sepisuju povídky a snažím se napsat nějaké knihy. Mám už napsaných asi 150 stránek ve Wordu a přemýšlím, že bych možná napsala něco víc. Už dlouho jsem tam nic do toho souboru nenapsala. Pořád vymýlím nové a nové příběhy. Je to moje láska:).
Se zvířaty je legrace. U babičky máme kočky. Měli jsme Lízu, ale ta nám bohužel minullý rok umřela, měla jsem jí strašně ráda. Ale teď máme Adélku a nedávno se nám narodila koťata, která jsme pojmenovali Amálka a Alex. Mám ráda všechna zvířata - nejenom kočky. Vždycky jsem si přála psa, teď se mi líbí boarderkolie (nebo jak se to píše). Zvířata jsou úžasná stvoření, jsou upřímnější než většina lidí.
A co jinak? Ráda kreslím, sleduju seriály - především Jak jsem poznal vaši matku, Teorie velkého třesku, Glee, Casper na zabití, PLL nebo z českých seriálů mám ráda Gympl s (r)učením omezeným nebo Ordinaci v růžové zahradě. Ráda mám taky Věřte nevěřte. Filmy jsou taky super, mám ráda horory, romantické komedie nebo komedie jako takové:).
A sporty? Mimo tancování mám ráda badminton, bruslení, plavání a další. Je toho dost.
Tohle všechno miluju, ale co víc? Trávení času se svou rodinou a kamarády - to dělám stejně nejraději ze všeho. A takhle to asi zůstane;).

Čemu všemu se věnujete vy?
Jaké sporty máte rádi?

Kristina

2.den - Co bych chtěla od života

4. července 2013 v 10:40 | Kristina

2. den - Co bych chtěla od života

Tak nad tímhle přemýšlím už docela dlouho. Jaký si život uděláme, takový ho máme. Chce to nějakou snahu, nějakou chuť do života. Chce to přání a sny, které jsou určeny k plnění a chce to nějakou vůli. Nemůžeme to všechno nechat na osudu a vyčkávat, protože když příliš dlouho čekáme, nakonec všechno promeškáme. Takhle to alespoň bývá u mě. Chtěla bych si splnit svoje sny, jet do Kanady, vystudovat medicínu - je toho víc:). Každý si něco přeje a je jen na nás, jestli to uskutečníme teď nebo později. Je třeba říct si, že to dokážem a udělat to - jít za svými sny. Teď jak to tady píšu, vzpomínám si na pohádku Na vlásku, kde ta Locika říká taky něco podobného :D. Asi odtamtud mám inspiraci. A co bych já chtěla od života? Co bych si já chtěla splnit? Chtěla bych být uznávanou doktorkou, vyléčit rakovinu, bydlet v Kanadě. Je toho hodně. Ale stejně si myslím, že nejdůležitější je, být šťastný. Nedávno jsem projížděla na internetu citáty slavných a narazila jsem na jeden opravdu krásný:
"Když mi bylo pět, maminka mi řekla, že klíčem k životu je štěstí. Když jsem přišel do školy, zeptali se mě, co chci být až vyrostu. Napsal jsem 'Šťastný'. Řekli mi, že nerozumím zadání. Já jim řekl, že oni nerozumí životu."
(John Lennon)
Myslím si, že ať chceme cokoli, musíme být šťastní - bez toho to prostě nejde. Můžeme si splnit všechny sny, ale bez toho, abychom byli šťastní, to nejde. Nemůžeme dělat věci jen napůl:). A proto, jak sám John Lennon uvedl v tomto citátu, klíčem k životu je štěstí. Tak buďme šťastní!

Máte nějaký sen?
Už jste si nějaký sen splnili?

Kristina

1.den - Moje maličkost

3. července 2013 v 14:15 | Kristina

1. den - Moje maličkost

Tento článek bude především o mně, o mých zálibách a o mé rodině. Chtěla bych, abyste o mně taky něco málo věděli. Tak asi začnu, i když nevím odkud. Jmenuju se Kristýna (příjmení nebudu uvádět) a narodila jsem se 23. března 1999 v pražské Apolinářské porodnici. Jako malá jsem bydlela s rodiči na venkově u babičky - kde mimochodem právě teď taky jsem (jezdíme sem na prázdniny už x let). Byla jsem poměrně malá, ve školce jsem byla skoro nejmenší. Byla jsem malá dlouhovlasá brunetka, která ze všeho nejvíc milovala rodinu, kamarády a kreslení. Jo, už jako malá jsem kreslila, děsně mě to bavilo:). Mamka mě naučila kreslit, bez ní by jsem dodnes neuměla namalovat ani domeček. Ve školce jsem se s holkama moc nebavila, jelikož většina z nich mě neměla moc ráda. Hrála jsem si s klukama na lupiče a šerify, to si pamatuju. Když jsem nastoupila do školy do první třídy, taky jsem moc vysoká nebyla. Děsně mě to štvalo. Už ve školce mě mamka šoupla do baletu a na klavír. V první třídě jsem začala chodit do výtvarky a v druhé třídě jsem začala hrát na housle, na které jsem hrála jen asi dva roky. Jo, jsme hudebně založená rodina, protože mamka je klavíristka a zpěvačka a učí na hudební škole. Asi jsem nadání zdědila. Chodila jsem chvíli na sbor a na aerobic, ale pak jsem toho měla už moc, tak jsem toho nechala. V šesté třídě jsem začala hrát na příčnou flétnu, což si myslím, že to byl dobrý výběr, jelikož mě strašně baví a asi nikdy nepřestanu na ní hrát :D. Od šesté třídy chodím na osmileté gymnázium, kde teď po prázdninách půjdu do kvarty. Přemýšlím, že bych změnila školu, chtěla bych na nějaký umělecky založený gympl. Na gymplu jsem začala chodit do chemického kroužku a po prázdninách budu chodit na kurzy latiny, na které se opravdu těším. Mimoto, chodím třetím rokem na francouzštinu, kterou bych někdy taky chtěla uplatnit. Bože můj, když to teď po sobě čtu, mám chuť se zabít - strašně to vyznívá, že se chlubim -.-
Teď něco o mé rodině. Když mi byly dva roky, narodila se moje ségra Pavlína, které teď bude dvanáct let. U ní přišla puberta trochu dřív než u mě, a je to s ní děsný :D. Když mi bylo pět, narodila se moje další sestra Eliška, které se teď osm let a vypadá to, že má talent na kreslení stejně jako já. Obě dvě chodí do baletu, obě jsou pohybově nadané. Nevím ani, jak jsem na to přišla, ale jsem na ně pyšná. Jsem ráda, že mám takové zlobivé sestry:). Já vždycky chtěla bráchu, přesněji řečeno staršího bráchu. No, a to se mi bohužel nesplnilo. Svoje rodiče miluju nadevše na světě. Jsem strašně pyšná na svou mámu, jelikož jsem si nedávno pouštěla nahrávky jak hrála na klavír ve dvaceti a to je něco nádherného. Můj taťka je napůl Kanaďan a pracoval i bydlel v Kanadě, kam bych moc chtěla jet a možná tam i bydlet. A jsem ráda, že jsem ze čtvrtiny Kanaďanka, dostanu totiž ani ne za rok kanadské občanství :D.
Dost o mně. Myslím si, že to stačí. Fotku možná časem přidám, asi byste se zděsili - to nebudu riskovat. No, to jsem já. Jedna (teď už vysoká) bruneta milující rodinu, přátele, psaní, kreslení a další svoje zájmy:).

Jak byste popsali sebe?
Máte nějaké zájmy?

Kristina

Projekt 30 dní

2. července 2013 v 21:11 | Kristina
Jelikož skoro všichni teď dělají různé projekty, budu se proto opičit a udělám 30-ti denní projekt taky:). Projela jsem nějaké blogy, které tento projekt dělaly tak, vybrala jsem si otázky a témata a udělala z nich seznam. Podle tohoto seznamu se budu řídit a každý den napíšu článek na téma, které je zrovna na seznamu. Doufám, že mě to bude alespoň trochu bavit a vzniknou z toho nějaké smysluplné články;).

1. den - Moje maličkost
2. den - Co bych chtěla od života
3. den - Moje zájmy
4. den - Kam bych se ráda podívala
5. den - Až budu dospělá aneb Budoucnost
6. den - 30 zajímavých informací o mně
7. den - Můj názor na drogy a alkohol
8. den - 5 věcí, které bych chtěla umět
9. den - 5 věcí, nad kterými často přemýšlím
10. den - Má oblíbená jídla a pití
11. den - Moje znamení v horoskopu - sedí na mě?
12. den - Moje první láska
13. den - Na co koukám v televizi
14. den - Jak důležité je ro mě vzdělání
15. den - Můj nejoblíbenější film
16. den - Můj školní den v heslech
17. den - Něco, co mi schází
18. den - Moje nejbolestivější vzpomínka
19. den - 10 mých nejoblíbenějších vzpomínek
20. den - Jak jsem se změnila za poslední 2 roky
21. den - Oblíbení blogeři
22. den - Jakými jazyky bych chtěla umět mluvit
23. den - (Ne)zadaná?
24. den - Nejdůležitější lidé v mém životě
25. den - Co bych chtěla stihnout předtím, než zemřu
26. den - Mé oblíbené místo
27. den - Všechny moje závislosti
28. den - 5 věcí, které bych nikdy neudělala + 5 trapasů
29. den - Mé úspěchy a neúspěchy za poslední rok
30. den - Oblíbená kniha aneb Když se začtu

Tak zítra začínám. Snad z toho nakonec nesejde. Je to pro mě docela výzva :D.
Kristina
 
 

Reklama